Sayfalar
.

 Haberler
BELEDİYE BAŞKANIMIZI...
.

E-Posta Listesi
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
.

 İnsan Kaynakları


.

MSN Destek
MSN Destek
.

Online Destek
.

 Ziyaretçi İstatistik
  Toplam Çoğul Ziyaret :812710
  Toplam Tekil Ziyaret : 153586
  Bugün Tekil Ziyaret : 21
  Dün Tekil Ziyaret : 80
.

Başyayla –Ermenek –Sarıveliler ve Güneyyurt ‘dan İlk Hacı Kafilesi Kutsal Topraklara Dualar İle Uğurlandı.
Başyayla –Ermenek –Sarıveliler ve Güneyyurt ‘dan İlk Hacı Kafilesi Kutsal Topraklara Dualar İle Uğurlandı.
Yolunuz Açık Olsun.

Başyayla –Ermenek –Sarıveliler ve Güneyyurt ‘dan İlk Hacı Kafilesi Kutsal Topraklara  Dualar İle Uğurlandı.

Başyayla – Ermenek –Sarıveliler (Taşeli Bölgesi ) hacıları kutsal topraklara gitmek için otobüslerle yola çıkan 45 kişilik hacı kafilesi dualar ile uğurlandı.

Ermenek Sipas cami önüne ikindi namazına müteakip   gelen hacı adayları ve yakınları, hüzünlü anlar yaşadı. Yakınlarını yolcu etmek için cami avlusuna gelenler vedalaşırken gözyaşlarını tutamadı. Küçük büyük demeden yakınlarına sıkıca sarılan hacı adayları da gözyaşlarına boğuldu.
Kutsal toprakları ilk defa görme heyecanını taşıdıklarını belirten hacılar, "Allah herkese oralara gitme ve görmeyi nasip etsin. Çok heyecanlıyız. Diyanet İşleri Başkanlığı ve müftülüğümüze teşekkür ediyoruz. Bizi oralar için çok iyi hazırladılar" diye duygularını dile getirdi. Ermenek   Müftülüğü tarafından bir uğurlama töreni düzenlendi. Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan uğurlama töreninde Ermenek İlçe Müftülüğü   Vaizi Recep TORAMAN tarafından   hacı adaylarına hitaben bir konuşma yaptı. TORAMAN, hacı adaylarını kutsal topraklarda uymaları gereken kurallar konusunda uyarırken, kontenjanların kısıtlı olması nedeniyle kendilerine verilen fırsatları iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi. Hacı adaylarına "Sizler çok şanslı insanlarsınız" diyen TORAMAN, şöyle konuştu: "Kontenjanların kısıtlı olması nedeniyle 11 kişiden 1 kişiye oraya gitmek nasip oluyor. Oradaki zamanlarınızı iyi değerlendirin. Kimseyle uğraşmayın. Kendi işinize bakın. Kimseyi üzücü davranışlarda bulunmayın. Yan gelip yatmayın, Vaktinizi ibadetle geçirin."
Konuşmanın ardından dua yapıldı. Duanın ardından 10 kişilik ilk kafile otobüslerle   Konya ‘ya   doğru yola çıktı. Konya ‘ya   kadar otobüsle gidecek hacılar buradan uçakla Suudi Arabistan'a hareket edecek.
Öte yandan domuz gribi aşılarının yetişmemesi nedeniyle hacıların aşılarının Suudi Arabistan topraklarına iner inmez yapılacağı öğrenildi.   Taşeli Bölgesinden   yola çıkan ilk kafilenin kutsal topraklarda 47 gün kaldıktan sonra yurda Kurban Bayramı'nın 2. günü dönecekleri öğrenildi.   

Emin ÇETİNER

Bel.Yazı İşl.Müd.

 

Tarih: 10/21/2009 Yazar: Site Yöneticisi

.

 Resim Galerisi

Başyayla1


BAŞYAYLA2


BAŞYAYLA3


BAŞYAYLA4


FESTİVAL1


FESTİVAL2

.

Ziyaretçi Defteri
.

 Linkler
BAŞÇEVDERNEK
.

 KARAMAN için Hava Durumu
KARAMAN
.